BİYOGRAFİ

Click here for the biography in English.

İŞ DÜNYASINDA DENEYİMLİ VE BAŞARILI BİR İMZA: NİLGÜN ÇOLAK

Holistik dizayn tasarım, kişisel gelişim, turizm işletmeciliği, iç mimarlık ve teknoloji alanlarında eğitim alan Nilgün Çolak, bugün kendisini ve yöneticilik yaptığı ulusal ve uluslararası şirketleri geliştirerek Türkiye ekonomisine katkıda bulunmaya, iş dünyasına ivme kazandırmaya devam ediyor.

İş hayatına İktisat Bankası Pazarlama Bölümü’nde adım atan Nilgün Çolak, daha sonra Tekfen Yatırım ve Finansman Bankası Pazarlama Bölümü’nde çalıştı. Çolak, ayrıca reklam satış alanında yoğun bir eğitim gördükten sonra E TV’nin Reklam Pazarlama Genel Müdürü oldu.

Reklam dünyasını anlatan Medyavizyon programını (Kanal D) hem sunan hem de yapımcılığını üstlenen Nilgün Çolak böylelikle yapımcılık dünyasına da girdi. Show TV, Star, Kanal 6, TGRT gibi kanallarda sunuculuk ve yapımcılık yaptı. 2001 yılında Manavizyon adlı bir yapım şirketi kurdu.

2004 yılında kurucu ortağı  olduğu Leyra prodüksiyon firmasının yöneticisi olarak çalışma yaşamına devam eden Nilgün Çolak, ”Mavi Kolye” ve ”Hepsi Benim Olacak” adlı yapımlara imza attı.

Leyra Prodüksiyon kuruluşundan bugüne, seçerek ve titizlikle hazırlanmış, uzun süreli ekran performanslarıyla dikkat çeken yapımlara imza atmayı başaran Türkiye’nin önde gelen prodüksiyon firmalarından biridir. Türkiye’nin büyük kanallarında yayınlanmak üzere üzere film, dizi ve reklam çekimlerinin yanı sıra tam prodüksiyon hizmetlerini sunuyor.

Bünyesinde Leyra Organizasyon, Q’en magazin, Q Plus magazine dergilerinin yer aldığı Leyra Yayıncılık, Filmcilik, Pazarlama Ticaret Ltd. Şti’nin yöneticisi olan Nilgün Çolak, aylık yayınlanan elit sosyal yaşam dergisi Q’en Magazin ve üç ayda bir yayınlanan yüksek yaşam kültürü dergisi Q Plus Magazine dergilerinin 2007-2012 yılları arası Genel Yayın Yönetmenliğini yaptı.

Kanser olup bir böbreğini kaybettikten sonra mide kanserini yenmeyi başardı. Hayatında yaptığı hatalarıyla yüzleşerek hayata bakış açısını değiştirdi. Ve bunları deneyimleri, tecrübeleri ve yaşanmışlıklarıyla birleştirip bir kitap yazdı.  Alfa Yayınları’ndan çıkan kitabı ”Bitti Denen Yerden Başlamak”la bir tür sosyal sorumluluk örneği de sergiliyor.

Londra’da Leyra U.K. Adında bir şirketi bulunan ve orada ağırlıklı Türk kültür ve sanatının yurtdışına tanıtım işlerini üstlenen Nilgün Çolak’ın Türk sanatı ve kültürüne de olan düşkünlüğü ile de tanınmaktadır. Bu düşünce ile yola çıkarak aynı zamanda Londra’da sergi açma ve kültürel yayın çalışmaları ve  bulunmaktadır.

 Bir çok Sosyal Sorumluluk Projesinde gönüllü yer alan ve Kansersiz Yaşam Derneği ve Umberto Veronesi Vakfı Sosyal Komite Yöneticisi ve Eskişehir Dolunay Yetişkin Engelliler Derneği Aktif Üyesi olan Nilgün Çolak evli ve iki çocuk annesidir.

Kendisini özellikle yaşamdan umudunu yitirmiş insanları hayata döndürmeye adayan, Allahın verdiği güçle ”bir kişiyi dahi mutlu edebiliyorsam ne mutlu bana…” misyonunu edinmiş olup, bugüne kadar aldığı tüm eğitimlerin yanısıra yaşam tecrübeleri, atlattıkları tüm zorluklarıyla beraber iyi bir canlı örnek oluşturmaktadır.Bunu zaman zaman verdiği seminerlerle de insanlara aktarıyor. Hayatta hiçbir şeyin başarılı bir yaşam için engeli olmadığını, asıl gücün insanın içinde olduğunu tüm köşe yazılarında belirtmektedir.

 

Kendisine ”Evrene ne verirsen yaşam sana onu geri iade eder” misyonunu benimsemiş olan Nilgün Çolak Yakın arkadaşı Emre Ertürk’le birlikte yeni projeler gerçekleştirmektedir. Bunların içinde en önemlilerinden biri olan Meera Gandhi’nin ”Giving Back” adlı kitap lansmanıdır. Aynı görüşde ve misyonda olan insanların gelecekte elele vererek daha çok seyler yapacağına ve bunun sadece bir tesadüf değil evrenin getirdiği bir sorumluluk olduğuna inanan Nilgün Çolak; Meera Gandhi ve Emre Ertürk’le birlikte bu doğrultuda çalışmalarına devam etmektedir.

Yeni çıkacak olan 2. kitabının da Meraa Gandhi ve Giving Back’le benzer bir çalışma olmasının da hayatta sadece bir tesadüf olmadığını, bunun da yeni bir başlangıç olduğuna inanarak hayatın tüm getireceği sürprizlere açık, pozitif, Allah’a olan inancı ve tevekkülliyetiyle yola çıkmış ve daimi bir hayat okulu öğrencisi olarak hayatına devam etmektedir.

error: Content is protected !!